Stowarzyszenie aktywnych społecznie

„ANTYKLIKA”

16 – Przygoda pod żaglami – nie tylko dla bogatych

Polacy coraz częściej goszczą w wielu bardziej lub mniej znanych zakątkach turystycznych, pragną rozszerzać swój horyzont poznawczy. Dostępność różnych środków lokomocji wzbogaca formy wypoczynku a zwiększające się grono ludzi zamożnych wpływa na wybór coraz to atrakcyjniejszej destynacji wypoczynku. Mając świadomość możliwości wyboru, Polacy coraz częściej decydują się na zdobycie specjalistycznych uprawnień (patenty żeglarskie, motorowodne, nurkowe, speneologiczne, wspinaczkowe, przewodnickie, pilotażu, itp.), które umożliwiają swobodne korzystanie z dobrodziejstw światowej kultury, techniki i natury.
Zważywszy na fakt, iż Stowarzyszenie preferuje żeglarstwo, postanowiliśmy aby większość naszych konkursów dotyczyło tegoż sportu. Zachęcamy także, do udziału w różnego rodzaju kursach podnoszących uprawnienia, np. do samodzielnego prowadzenia jachtu czy motorówki, kursach nurkowania, pływania, językowych, itp. co daje większą swobodę poruszania się i zwiększa dostępność do atrakcji turystycznych. Np. pływając samodzielnie jachtem lub motorówką możesz sam decydować gdzie popłyniesz, gdzie zacumujesz, kiedy i gdzie popływasz w morzu, jaki wrak nurkując poznasz, jak długo możesz się delektować rafą koralową, jaką jaskinię zwiedzisz z morza, do jakiego potu zawiniesz, kogo na pokład zabierzesz, itp. Teraz zaczynają się szkolenia, rejsy szkoleniowe, kursy, itp. – czas na decyzję.
Na początek możesz się „załapać” na zwykły rejs z elementami szkoleniowymi, gdzie możesz poczuć bakcyla żeglarskiego. Odpuść sobie wymówki typu: choroba morska, strach przed wodą, klaustrofobia, itp. Po zawinięciu do portu, sklarowania jednostki czas na zwiedzenie portowego miasta i odpoczynek w gwarnym zaciszu portowej tawerny, regionalnych napitkach i morskich specjałach…..i opowieściach morskich wyjadaczy. To inny świat – świat żeglarzy!
A jak zadbasz to i dziewczyna (chłopak) będzie czekała w każdym porcie.
Po prostu daj sobie szansę – co poznasz, co przeżyjesz to będzie Twoje!

Na zdjęciu: Capri – jedna z romantycznych zatok w pobliżu grot do zwiedzania.

Pytania konkursowe:
1. czy nazwa wyspy Capri pochodzi od:
a/ od słowa Kapros (grec. – dzik),
b/ od okolicznych skał (po łacinie),
c/ od rośliny Kapary (Capparis spinosa) bardzo popularnej przyprawy z rejonu basenu Morza Śródziemnomorskiego.
2. Wyspę odwiedzają znani i bogaci z całego świata – czy wyspę odwiedził także Lenin?
Konkurs nr 16 będzie trwał do 30 czerwca.
Rozwiązanie konkursu:
1. Nazwa wyspy Capri pochodzi od greckiego słowa Kapros – dzik.
2. Capri odwiedził dwukrotnie Lenin.
Nagrodę w wysokości 500 zł wylosowała pani FIRSCH DARIA z Lisewa – Gratulujemy!
Na wykorzystanie nagrody uczestnik ma 3 miesiące i może ją wykorzystać na wskazane poniżej cele, które potrafi udokumentować. W przypadku braku odpowiedzi lub nie wykorzystania nagrody, nagroda zostanie przydzielona wylosowanej rezerwowo osobie.
Na konkurs wpłynęło 802 prawidłowe odpowiedzi. Skale trudności uczestnicy ocenili od 3 – 6.
Nagrodą za rozwiązanie zadań konkursowych jest dotacja w wysokości 500 zł w gotówce (sugestia uczestników konkursów), którą można przeznaczyć na:
– dofinansowanie różnego rodzaju kursów i szkoleń związanych z wypoczynkiem nad wodą,
– udziału w zorganizowanych rejsach, obozach żeglarskich, nabycie fachowej literatury,
– dofinansowanie atrakcji związanych z wodą, np.: nurkowanie, wynajem jachtu, motorówki czy innego sprzętu wodnego.
Osoba, która wylosuje nagrodę musi przedstawić dokument (np. paragon, fakturę) potwierdzający wydatek na jeden z powyższych celów. Gdy wydatek planowany będzie później – po wylosowaniu nagrody – Stowarzyszenie może bezpośrednio dofinansować wskazane przedsięwzięcie na podstawie zamówienia.
Aby wziąć udział w losowaniu nagrody w konkursie głównym nr 16 należy trafnie odpowiedzieć na dwa zamieszczone pytania oraz wziąć udział w co najmniej sześciu konkursach tygodniowych. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi w głównym konkursie nr 16 uprawnieniem do udziału w losowaniu będzie trafne odpowiedzenie na wszystkie pytania w konkursach tygodniowych z numerem 16, itp.

Regulamin konkursu fotograficznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 „ANTYKLIKA”
Projekt i wykonanie: whiteghost