Stowarzyszenie aktywnych społecznie

„ANTYKLIKA”

17i – Oaza bogatych


Na zdjęciu: Kasyno w Monte Carlo
Z pewnością pozostało Wam w portfelach nieco gotówki po wakacyjnych szaleństwach więc proponujemy wizytę w stolicy europejskiego hazardu, konkretnie w kasynie w Monte Carlo.
Monte Carlo położone jest na stoku górskim, nad Morzem Liguryjskim (część Morza Śródziemnego). Obecnie Monte Carlo jest jednym z siedmiu osiedli (jednostek administracyjnych państwa) w Monako. Nazwa Monte Carlo oznacza w języku liguryjskim wzgórze Karola. Nawiązuje ona do Karola III Grimaldi, księcia Monako w latach 1856–1889. Do 1866 r. obszar ten nazywany był Les Spelugues, czyli groty. Od 1911 roku na ulicach Monte Carlo rozgrywany jest coroczny rajd samochodowy. Monte Carlo posiada również tor wyścigowy, na którym od 1929 roku rozgrywane jest Grand Prix Monako Formuły 1. W kwietniu na położonych we Francji kortach Monte Carlo Country Club rozgrywany jest tenisowy turniej Monte Carlo Masters.
Zlokalizowana w Monte Carlo ulica Avenue Princess Grace jest jedną z najdroższych na świecie: koszt 1 m² nieruchomości to 190 884 dolarów.

Jedna z sal kasyna.

Pytanie konkursowe: Jak oficjalnie nazywa się państwo Monako?
Rozwiązanie: Oficjalna nazwa to Księstwo Monako.
Nagrodę pieniężną w wysokości 50 zł w gotówce wylosowała pani Szmidt Iwona z Wołczyna – Gratulujemy wytrwałości.
Na konkurs wpłynęły 594 prawidłowe rozwiązania.
Skala trudności 2.
Nagroda zostanie przyznana po spełnieniu wymogów formalnych.

Odpowiedzi można kierować: za pomocą poczty elektronicznej – konkursy.antyklika@bielsko.net.pl lub listownie na adres siedziby Stowarzyszenia – 43-300 Bielsko-Biała ul. Traugutta 23, do dnia 16.09.2018r. Zwycięzca wyłoniony drogą losowania otrzyma nagrodę w wysokości 50 zł lub równoważny bon towarowy.

Regulamin konkursu fotograficznego

Copyright © 2022 „ANTYKLIKA”
Projekt i wykonanie: whiteghost