Stowarzyszenie aktywnych społecznie

„ANTYKLIKA”

19 – II KONKUS ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNY ”Cała góra adrenaliny”

Na zdjęciu: Beskidypanorama ze szczytu Klimczoka w stronę Beskidu Małego.
Beskidy to pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, które rozciąga się od rzeki Beczwy, w Czechach na zachodzie, po rzekę Czeremosz, na Ukrainie na wschodzie. Długość z zachodu na wschód wynosi około 600 kilometrów, a szerokość do maksymalnie 70 kilometrów. Jest to najmłodsze pasmo górskie w Polsce, na terenie którego powstało 11 parków narodowych. Wśród najpopularniejszych pasm Beskidów zalicza się Beskid Śląski, Beskid Mały, Beskid Żywiecki oraz Gorce.
W poprzednim konkursie świąteczno-noworocznym /nr 12/ i innych proponowaliśmy spędzenie wakacji, czy tylko wypadu weekendowego w Beskidzie Śląskim /Wisła, Ustroń, Cieszyn/.
Dzisiaj zapraszamy na ciąg dalszy zwiedzania Beskidów i proponujemy wybrane atrakcje Beskidu Małego.
Góra Żar, wznosząca się nad Międzybrodziem Żywieckim w Beskidzie Małym, to miejsce zupełnie wyjątkowe. Pod względem nagromadzenia różnorodnych atrakcji, trudno znaleźć drugą taką lokalizację w naszych górach. Znajdziemy tu zupełnie wyjątkową elektrownię szczytowo-pompową, wybudowaną we wnętrzu góry, wspaniałe, rozległe panoramy i kolej linowo-terenową, która kiedyś woziła turystów na szczyt… Gubałówki. Ale przede wszystkim jest to idealne miejsce dla miłośników adrenaliny. Szybowce, paralotnie, ekstremalne zjazdy, park linowy czy trasy downhillowe dla rowerzystów. Naprawdę – trudno się tutaj nudzić…nawet ryby biorą w jeziorach!
Ciekawostką techniczną jest niewątpliwie elektrownia szczytowo-pompowa, której turbiny zlokalizowano we wnętrzu góry, a sam zbiornik wodny na jej szczycie – robi wrażenie. Elektrownię można zwiedzać grupowo. Dla miłośników żeglarstwa są tutaj dwa akweny wodne – Jezioro Żywieckie oraz Międzybrodzkie z licznymi przystaniami, klubami żeglarskimi i bazą hotelarsko-gastronomiczną. Pływanie jachtem po jeziorach otoczonych zewsząd górami ma swoisty urok. Okoliczne łagodne szczyty górskie z wieloma drogami górskimi są dostępne zmotoryzowanym i pieszym, sprzyjają wędrówkom szlakami górskimi. Okoliczne miasta takie jak Żywiec czy Bielsko-Biała uzupełniają moc atrakcji turystycznych.
Atrakcją samą w sobie są loty szybowcami i parolotniami nad okolicznymi górami i jeziorami – może dasz się skusić oglądając krótkie filmiki na youtube?

https://www.youtube.com/watch?v=4vtbJimEwxs
https://www.youtube.com/watch?v=DfWFMu85qd4
https://www.youtube.com/watch?v=UMBD3TrQRs4
https://www.youtube.com/watch?v=XbJsClaDXqQ

Fundatorem nagrody głównej w postaci „Romantycznego weekendu w górach” jest zaprzyjaźniony hotel „JASKÓŁKA” w Ustroniu.
Hotel Jaskółka *** zlokalizowany na stoku Równica, w kształcie piramidy to hotel godny polecenia z uwagi na hotelowy standard, dobre i przyjazne zarządzanie oraz nowoczesną i rozwiniętą bazę konferencyjno-rekreacyjno-usługową. Różnorodność pokoi hotelowych i ich wyposażenia zaspokoi różne gusta – idealny na świąteczne wczasy lub Sylwestra.
Szczegóły „Romantycznego weekendu w górach” na stronie internetowej hotelu www.hotel-jaskolka.pl, a wszelkich informacji udzieli Ci sympatyczny personel recepcji telefonicznie – 33 8841559 lub e-mail: hotel@jaskolka.com.pl


Na zdjęciu: Hotel „Jaskółka” (widziany od strony stoku) z widokiem na graniczne pasmo Czantorii.

Aby wziąć udział w losowaniu nagrody głównej należy nadesłać prawidłowe odpowiedzi na dwa poniższe pytania oraz wziąć udział w co najmniej czterech konkursach tygodniowych.

2 pytanie konkursowe:
1. Jakiego koloru jest Główny Szlak Beskidzki /GSB/ zaczynający się w Ustroniu a kończący się w Bieszczadach /Wołosate/ – liczący ponad 500 km?
2. Jak nazywa się rzeka na której powstały Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie po spiętrzeniu jej wód zaporami w Tresnej i Porąbce?
Rozwiązanie konkursu:
1. Szlak jest koloru czerwonego.
2. Jest to rzeka Soła.
Nagrodę główną w postaci romantycznego weekendu dla dwojga osób w apartamencie hotelu Jaskółka w Ustroniu o wartości 1 346 zł wylosowała pani Kinga Barabąs – Mirowska z Łodzi.  Gratulujemy wygranej i życzymy miłego relaksu w hotelu i górach. Nagrodę ufundował hotel Jaskółka w Ustroniu.
Na konkurs wpłynęła rekordowa ilość odpowiedzi – 929. Skala trudności 2-3.
Nadmienić pragniemy, iż pani Barabąs-Mirowska jest naszą stałą uczestniczką konkursów /prawie od samego początku/ i miała także szczęście być laureatem konkursu w kwietniu ubiegłego roku – gratulujemy wygranej i dziękujemy za wytrwałość w zabawie, a wszystkich pozostałych zachęcamy do kolejnych konkursów.
Kiedyś szczęście się uśmiechnie i do Was.

Odpowiedzi można kierować: za pomocą poczty elektronicznej konkursy.antyklika@bielsko.net.pl lub listownie na adres siedziby Stowarzyszenia – 43-300 Bielsko-Biała ul. Traugutta 23 do dnia 31 grudnia 2018r. Nagrodą w konkursie jest zaproszenie na niezapomniany romantyczny weekendowy  dla zakochanych – dwojga osób w hotelu „Jaskółka” o wartości 1 346 zł (termin – do uzgodnieniu z recepcją hotelu).

Regulamin konkursu fotograficznego

Copyright © 2022 „ANTYKLIKA”
Projekt i wykonanie: whiteghost