Stowarzyszenie aktywnych społecznie

„ANTYKLIKA”

Foto konkurs

Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „ANTYKLIKA”

zaprasza do uczestnictwa w cyklicznym konkursie fotograficznym o tematyce turystycznej, którego celem jest zabawa z elementami poznawczo-edukacyjnymi.

WAŻNE!
Udział w losowaniach biorą udział tylko uczestnicy, którzy podają swoje namiary identyfikacyjne – minimum to: Imię i Nazwisko lub pseudonim oraz miejscowość. (patrz regulamin u dołu strony).

Skala oceny trudności udzielenia prawidłowej odpowiedzi na zadane pytania.

Chcielibyśmy poznać Państwa oceny w skali 1 do 6 związane z trudnością udzielenia prawidłowej odpowiedzi na pytania zawarte w kolejnych konkursach. Nie chcielibyśmy aby one były za trudne i zniechęcały do szukania odpowiedzi, ale też za łatwe.
Naszą ideą jest zachęcenie do odszukania w swej pamięci wspomnień z dotychczasowych podróży lub poszperania w internecie bądź literaturze, celem znalezienia właściwej odpowiedzi, co zarazem zwiększa zakres wiedzy turystycznej i być może wykreuje nowe zainteresowania poznawcze i chęć przeżycia nowych wrażeń.
Oto proponowana skala oceny trudności zadawanych pytań:
1 – banalnie łatwe, obraża moją inteligencję i poznanie świata,
2 – dziecinnie proste – to są szkolne wiadomości,
3 – łatwe, wymagające tylko przypomnienia,
4 – trudne, zmuszające do wysiłku intelektualnego,
5 – bardzo trudne, konieczna pomoc książkowa lub internetu,
6 – skomplikowane, niezła gimnastyka poznawcza, wymaga fachowej wiedzy turystycznej.

Prosimy o wstawienie swojej subiektywnej oceny skali trudności przy każdej przesyłanej odpowiedzi na pytania konkursowe.

16

Przygoda pod żaglami – nie tylko dla bogatych

Polacy coraz częściej goszczą w wielu bardziej lub mniej znanych zakątkach turystycznych, pragną rozszerzać swój horyzont poznawczy. Dostępność różnych środków lokomocji wzbogaca formy wypoczynku a zwiększające się grono ludzi zamożnych wpływa na wybór coraz to atrakcyjniejszej destynacji wypoczynku. Mając świadomość możliwości wyboru, Polacy coraz częściej decydują się na zdobycie specjalistycznych uprawnień (patenty żeglarskie, motorowodne, nurkowe, speneologiczne, wspinaczkowe, przewodnickie, pilotażu, itp.), które umożliwiają swobodne korzystanie z dobrodziejstw światowej kultury, techniki i natury.
Zważywszy na fakt, iż Stowarzyszenie preferuje żeglarstwo, postanowiliśmy aby większość naszych konkursów dotyczyło tegoż sportu. Zachęcamy także, do udziału w różnego rodzaju kursach podnoszących uprawnienia, np. do samodzielnego prowadzenia jachtu czy motorówki, kursach nurkowania, pływania, językowych, itp. co daje większą swobodę poruszania się i zwiększa dostępność do atrakcji turystycznych. Np. pływając samodzielnie jachtem lub motorówką możesz sam decydować gdzie popłyniesz, gdzie zacumujesz, kiedy i gdzie popływasz w morzu, jaki wrak nurkując poznasz, jak długo możesz się delektować rafą koralową, jaką jaskinię zwiedzisz z morza, do jakiego potu zawiniesz, kogo na pokład zabierzesz, itp. Teraz zaczynają się szkolenia, rejsy szkoleniowe, kursy, itp. – czas na decyzję.
Na początek możesz się „załapać” na zwykły rejs z elementami szkoleniowymi, gdzie możesz poczuć bakcyla żeglarskiego. Odpuść sobie wymówki typu: choroba morska, strach przed wodą, klaustrofobia, itp. Po zawinięciu do portu, sklarowania jednostki czas na zwiedzenie portowego miasta i odpoczynek w gwarnym zaciszu portowej tawerny, regionalnych napitkach i morskich specjałach…..i opowieściach morskich wyjadaczy. To inny świat – świat żeglarzy!
A jak zadbasz to i dziewczyna (chłopak) będzie czekała w każdym porcie.
Po prostu daj sobie szansę – co poznasz, co przeżyjesz to będzie Twoje!

Na zdjęciu: Capri – jedna z romantycznych zatok w pobliżu grot do zwiedzania.

Pytania konkursowe:
1. czy nazwa wyspy Capri pochodzi od:
a/ od słowa Kapros (grec. – dzik),
b/ od okolicznych skał (po łacinie),
c/ od rośliny Kapary (Capparis spinosa) bardzo popularnej przyprawy z rejonu basenu Morza Śródziemnomorskiego.
2. Wyspę odwiedzają znani i bogaci z całego świata – czy wyspę odwiedził także Lenin?

Konkurs nr 16 będzie trwał do 30 czerwca.
Nagrodą za rozwiązanie zadań konkursowych jest dotacja w wysokości 500 zł w gotówce (sugestia uczestników konkursów), którą można przeznaczyć na:
– dofinansowanie różnego rodzaju kursów i szkoleń związanych z wypoczynkiem nad wodą,
– udziału w zorganizowanych rejsach, obozach żeglarskich, nabycie fachowej literatury,
– dofinansowanie atrakcji związanych z wodą, np.: nurkowanie, wynajem jachtu, motorówki czy innego sprzętu wodnego.
Osoba, która wylosuje nagrodę musi przedstawić dokument (np. paragon, fakturę) potwierdzający wydatek na jeden z powyższych celów. Gdy wydatek planowany będzie później – po wylosowaniu nagrody – Stowarzyszenie może bezpośrednio dofinansować wskazane przedsięwzięcie na podstawie zamówienia.
Aby wziąć udział w losowaniu nagrody w konkursie głównym nr 16 należy trafnie odpowiedzieć na dwa zamieszczone pytania oraz wziąć udział w co najmniej sześciu konkursach tygodniowych. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi w głównym konkursie nr 16 uprawnieniem do udziału w losowaniu będzie trafne odpowiedzenie na wszystkie pytania w konkursach tygodniowych z numerem 16, itp.


16b

Ekstremalny relaks nad wodą


Na zdjęciu: Widok na miasteczko Omiś i rzeką Cetinę w Chorwacji (od pomnika Mili).
Omiś to małe miasto i port niedaleko Splitu (21 km), leżące u ujścia rzeki Cetiny wpadającej do Adriatyku, a wyniosły masyw górski Mosor otacza swoimi wzgórzami domy mieszkańców. Omiš chętnie odwiedzany jest przez turystów. Jego piękne i oryginalne położenie sprawia, że to małe miasteczko wydaje się być jeszcze bardziej przytulne i malownicze niż jest w rzeczywistości.
Położenie Omiša w zasadniczy sposób wpłynęło na jego historię. Masywne góry oraz dostęp do rzeki spowodowały osiedlenie się w tym miejscu piratów. Byli oni na tyle niebezpieczni, że siali postrach wśród potężnej floty weneckiej oraz bezkarnie okradali statki papieskie. Wenecjanie po kilka razy próbowali pokonać piratów z Omiša jednak zawsze kończyło się to dla nich przegraną. Dodatkowo piraci na dnie Cetiny wybudowany mieli podwodny mur (Mostina), którego nie było widać nad wodą. Mur służył jako pułapka i zatrzymywał statki zbliżających się wrogów. Dopiero gdy na przeciw piratom ruszyła wielka wenecka krucjata, piraci z Omiša zostali pokonani i tym samym zakończyła się era ich panowania.
Na pamiątkę piratów z Omiša co roku odbywana jest w mieście inscenizacja pirackiej bitwy na Adriatyku.
Cetina należy do jednej z najczystszych i najpiękniejszych rzek w Chorwacji. Swoje źródło ma w małej wiosce o takiej samej nazwie w Górach Dynarskich. Nazwa rzeki Cetiny pochodzi od frygijskiego słowa „Zetna“, co oznacza drzwi, a dotyczy samego ujścia Cetiny do morza, gdzie rzeka otwiera „drzwi“ do zalewu dalmatyńskiego.
Długość rzeki to około 105 km, jest bardzo kręta i rwąca. Mocne strumienie przepływające przez masyw górski Mosor utworzyły wspaniałe i malownicze kaniony, dlatego pasjonaci raftingu (spływ pontonem) i kajakarstwa górskiego mają tam szerokie pole do popisu. Warto odwiedzić jej źródło. Jest bardzo wyjątkowe, rzeka wypływa z głębokiej jaskini o szerokości 15 m, a za to głębokość to około 115 m, woda jest tak krystalicznie czysta, że można dostrzec dno.
Na ekstremalny rafting sugeruję wybrać się wiosną, kiedy to poziom wód górskiej Cetiny jest wysoki a nurt rwący – ale wtedy jest zimna woda do kąpieli i skoków do wody z okolicznych skał.
Inna atrakcją w Omišu jest ZipLine jest tyrolka – zjazd na linie rozciągniętej tuż nad rzeką Cetina i górskim kanionem. Trasa zjazdu ma ponad 2 km i podzielona jest na stopnie trudności. Najszybsza prędkość zjazdu wynosi 65 km, natomiast najwyżej położony odcinek to 150 metrów nad ziemią. Cena takiej przyjemności wynosi 400 kun. Zjechać może każdy oraz dzieci mające powyżej 9 lat.
Atrakcją miasta są też dwie twierdze znajdujące się na skalnym zboczu tuż nad Omišem, a widok z wysokich wież na okolicę jest rozległy, tym bardziej, że z góry zobaczyć można jak rzeka łączy się z morzem.
Płynąc jachtem odczuwa się potęgę i majestat masywu otulającego Omiś.

Pytanie konkursowe: Podaj nazwisko Mili – legendarnej bohaterki Omiša, która uzbrojona tylko w odwagę i miłość do rodzinnych stron, pokonała Turków. Była ona często motywem licznych dzieł chorwackich artystów, między innymi Ivana Meštrovicia, którego przedstawiająca ją rzeźba ozdabia miejsce w Poljicach, skąd rozciąga się niezapomniany widok na Omiš.

Odpowiedzi można kierować: za pomocą poczty elektronicznej – konkursy.antyklika@bielsko.net.pl lub listownie na adres siedziby Stowarzyszenia – 43-300 Bielsko-Biała ul. Traugutta 23, do dnia 13 maja 2018r. Zwycięzca wyłoniony drogą losowania otrzyma nagrodę w wysokości 50 zł lub równoważny bon towarowy.


16a

Opowieści prosto z morza

Na zdjęciu: Syrenki.
Mała Syrenka (duń. Den Lille Havfrue) – posąg przedstawiający postać z baśni Mała Syrenka autorstwa Hansa Christiana Andersena (będącą pół kobietą, pół rybą), znajdujący się w porcie w Kopenhadze. Pomnik ma 1,25 m wysokości i waży około 175 kg.

Rzeźba została zamówiona i ufundowana w 1909 roku przez syna założyciela browaru Carlsberg – Carla Jacobsena, którego zafascynowała historia przedstawiona w balecie Mała Syrenka. Pomnik wykonał duński rzeźbiarz Edvard Eriksen i 23 sierpnia 1913 został odsłonięty. Modelką dla Eriksena była jego późniejsza żona – tancerka Ellen Price.

Pomnik wielokrotnie ulegał dewastacji poprzez odcinanie jej części ciała, malowanie farbą, itp.
Mała Syrenka stała się jednym z najbardziej znanych symboli Kopenhagi i znaną na całym świecie atrakcją turystyczną, czego dowodem może być fakt, że w wielu miastach powstały kopie posągu.

Pytanie konkursowe: Na zdjęciu widnieją dwa pomniki Syrenki, jeden w Kopenhadze a drugi w Ustce. Wskaż który jest pierwowzorem, czyli pomnikiem Syrenki w Kopenhadze.

Odpowiedzi można kierować: za pomocą poczty elektronicznej – konkursy.antyklika@bielsko.net.pl lub listownie na adres siedziby Stowarzyszenia – 43-300 Bielsko-Biała ul. Traugutta 23, do dnia 6 maja 2018r. Zwycięzca wyłoniony drogą losowania otrzyma nagrodę w wysokości 50 zł lub równoważny bon towarowy.


15

Romantyczna kraina – Czeska i Saksońska Szwajcaria


Na zdjęciu: Czeska i Saksońska Szwajcaria
Dzisiaj „zabieramy” Was w podróż po bajkowej krainie jakim jest Czeska i Saksońska Szwajcaria w której skalne formacje unoszą się nad morzami białych mgieł lub giną w płomieniach jesiennych barw. Piękne panoramy, tarasy widokowe, wąwozy pokryte mchami i małe wioski rozrzucone między wzgórzami.

Czeska Szwajcaria, kameralna i romantyczna kraina leżąca na północnym przyczółku Czech graniczącym z Niemcami. To zaskakująco bogate zagłębie cudów natury, unikatowej przyrody, kultury materialnej i śladów prehistorii, ale też skomplikowanej i pełnej napięć historii ziem pogranicza.

Szwajcaria Saksońska to kraina skał i zamków położona godzinę drogi na południe od Drezna. Po obu stronach w niebo wzbija się gąszcz skalnych bastionów wyrzeźbionych w ciągu tysiącleci na skutek działań deszczów i mrozów. Jedne stoją samotnie, inne tłoczą się w gęstwinie. W tle zlewają się z chmurami potężne skalne wyspy wyrastające z bezkresnego lasu. A gdyby tego było mało – jest jeszcze, kamienny most między skałami. Szmer potoków i łoskot wodospadów uzupełnia widoki, a widoki zapadną z pewnością w pamięć. Każdego roku przyjeżdża tu tysiące turystów z całej Europy.
Na terenie Czeskiej Szwajcarii w okolicy Bramy Prawczyńskiej kręcono sceny do filmu pt. Opowieści z Narnii.

Pytanie konkursowe: Jaką rzekę widać z murów Bastei?

Rozwiązanie konkursu: z murów Bastei widać rzekę Łabę.

Nagrodę w postaci wycieczki autokarowej wylosował pan Obarymski Jerzy 22-170 Rejowiec Fabryczny, Wólka Kańska.
Zgodnie z regulaminem osoba nagrodzona musi spełnić określone kryteria aby móc otrzymać nagrodę, w przeciwnym razie nagrodę przekażemy rezerwowo wylosowanej osobie.

Nagrodą ufundowaną przez Stowarzyszenie jest zaproszenie na wycieczkę autokarową pt.: Czeska i Saksońska „szwajcaria” dla jednej osoby w terminie 07 – 10 czerwca 2018r w cenie 497 zł.
Zaproszenie może otrzymać osoba, która:
1 – nadesłała prawidłową odpowiedź na zadane pytanie w konkursie głównym nr 15 do dnia 15 kwietnia br.,
2 – nadesłała co najmniej 3 prawidłowe odpowiedzi na konkursy cotygodniowe (oznaczone cyfrą 15 i literami alfabetu np. a, b…itd.)
3 – podała podstawowe dane identyfikacyjne minimum: Imię i Nazwisko lub pseudonim składający się z liter oraz miejscowość zamieszkania,
4 – wylosowała nagrodę w postaci zaproszenia na wycieczkę.
Zaproszenie obejmuje świadczenia: przejazd autokarem z Bielska-Białej, 3 noclegi (standard turystyczny w pok. 2 i 3 osob.) ze śniadaniami, 3 obiadokolacje, obsługę pilota.
Świadczenia nie obejmują wstępów – ok. 37 euro i 185 czk.
W programie:
1 dzień – wyjazd z Polski i przejazd do Czech, zwiedzanie Budziszyna,
2 dzień -przejazd na teren parku Narodowego „CZESKIEJ SZWAJCARII”, spływ łodziami przez skalny kanion rzeki Kamienicy, piesza wycieczka pod największy w Europie skalny most Prawczyńską Bramę, (ok. 10 km). Przejazd do Decina – spacer po dziedzińcu zamkowym oraz po Ogrodach Różanych,
3 dzień – wyjazd do saksońskiego uzdrowiska Bad Schandau, następnie ok. 2 godz. rejs jednym z najstarszych statków parowych . Wizyta w Pirnie, zwiedzanie m.in.: Kościół Mariacki, Dom Canaletta oraz Ratusz. Przejazd do Parku Narodowego „SAKSOŃSKIEJ SZWAJCARII ” spacer po słynnym kamiennym moście Bastei oraz wśród wyrzeźbionych w piaskowcu farmacjach skalnych. Wyjazd do Pillnitz – spacer po ogrodach letniej rezydencji Augusta Mocnego.
4 dzień – wyjazd do Konigstein, zwiedzanie jednej z największych twierdz, czas wolny. Około godz. 12.30 wyjazd w kierunku Polski, powrót na miejsca wyjazdów w godzinach wieczornych.

Wyjazdy do Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii organizuje szereg Biur Turystycznych w różnych cenach, terminach oraz ilościach dni pobytu i atrakcji podczas imprezy – wybierz najlepsze.
Wszelkich informacji udzieli z przyjemnością p. Urszula Gębala z Biura Turystycznego „BESKID ACTiVE” w Bielsku-Białej: tel.: 33 8123134, 505064 671.
www.beskidactive.pl e-mail: biuropodrozy@beskidactive.pl


15e

Raj nie tylko dla imprezowiczów


Na zdjęciu: Majorka – przylądek Formentor

Myśląc już o letnim wypoczynku podsuwamy Wam propozycję relaksu na Majorce – popularnym miejscem wypraw Polaków.
Co ma do zaoferowania Majorka? Dlaczego warto pojechać na Majorkę?
Majorka to największa z wysp archipelagu Balearów, leżącego w zachodniej części Morza Śródziemnego niedaleko wybrzeży Hiszpanii do której terytorialnie należy. Podróż samolotem z Polski zajmuje zaledwie 3 godziny.
Majorkę można podzielić na 3 główne rejony: północny, wschodni i południowy:
– Południe Majorki jest idealne dla młodych imprezowiczów,
– Wschodnia część Majorki to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi,
– Północna część Majorki czyli Zatoka Alkudyjska jest wspaniałym miejscem dla osób aktywnych i odkrywców.
Najpopularniejsze kurorty, w których zatrzymują się turyści to Paguera, Magaluf, Alcudia, S’Illot, Cala D’Or, El Arenal, Palmanova, Calas de Mallorca.
Na Majorce znajdziemy ponad 200 pięknych plaż z których najpopularniejsze to: Santa Ponsa, Cala Millor, Playa de Alcudia, Es Trenc’s, Playa de Formentor.
Majorka jest znana z licznych imprez, festiwali i dyskotek, które koncentrują się głównie na południu wyspy w okolicach stolicy Palmy.
MAJORKA to miejsce z: „niebem jak turkus, morzem jak lazur, górami jak szmaragd i powietrzem jak w niebie” – słowa Chopin’a z którymi nie sposób się z nie zgodzić.
Do tego dodajmy: urocze hiszpańskie miasteczka, urokliwe zatoczki, świetne plaże, przepiękną pogodę przez 300 dni w roku i luksusowe jachty, którymi możemy opłynąć wygodnie całą Majorkę – a w zasięgu mamy jeszcze Ibizę i Minorkę.
Polecamy „załapać” się na rejs luksusowym katamaranem (małe zanurzenie i wygodny pokład) z Palmy za 400 zł po urokliwych zatoczkach wyspy.
Być na Majorce i nie zwiedzić jednej z wielu jaskiń, np. Cuevas del Drach (Jaskinie Smocze), Cuevas dels Hams (Jaskinia Haczyków), Cuevas de Campanet, Cuevas de Genova czy Cuevas d’ Arta, to byłaby wielka strata dla oczu. Bilety wstępu od 14 do 21 euro. Będąc raz w ciekawej jaskini zazwyczaj zostaje się miłośnikiem podziemnego piękna i podziwu dla przyrody.

Pytanie konkursowe:
Wyspa jest zbudowana głównie z wapieni mezozoicznych co sprzyjało powstaniu:
a – specyficznych gatunków drzew służących do wyrobu sławnych proc do celów wojskowych,
b – jaskiń krasowych,
c – kryjówek piratów z uwagi na bliskość brzegów Hiszpanii i możliwość kontroli szlaków handlowych.

Wybierz jedną właściwą odpowiedź.

Odpowiedzi można kierować: za pomocą poczty elektronicznej – konkursy.antyklika@bielsko.net.pl lub listownie na adres siedziby Stowarzyszenia – 43-300 Bielsko-Biała ul. Traugutta 23, do dnia 27 kwietnia 2018r. Zwycięzca wyłoniony drogą losowania otrzyma nagrodę w wysokości 50 zł lub równoważny bon towarowy.


15d

Tepui – dziewicze piękno zaginionego świata


Na zdjęciu: Wenezuela – wodospad Salto Angel
Zapraszam na ekstremalną wyprawę nad wodospad Salto Angel na wyżynie La Gran Sabana –  krainie wodospadów, diamentów i jednego z  najwspanialszych miejsc w Wenezueli.
Salto Angel (w jezyku pemon – Kerepakupai Vena) – najwyższy wodospad świata (wpada do Rio Churun, dopływu rzeki Caroni), położony w Wenezueli, na wyżynie La Gran Sabana. Jego wody wypływają ze stoku Płaskowyżu Auyantepui (Diabelska Góra) o powierzchni 700 km². Wysokość wodospadu wynosi 979 m – jest 15 razy wyższy, niż rozsławiona Niagara. Leży w sercu tropikalnej dżungli. Wodospad został nazwany na cześć swojego odkrywcy – Jimmiego Angela, który lądował tu awaryjnie awionetką poszukując złotonośnej rzeki.
W sercu wenezuelskiej dżungli natura stworzyła jedne z najbardziej zadziwiających budowli na świecie. Miejscowa ludność nazywa je tepui, to znaczy „domy bogów”, niedostępne szczyty.
Te osobliwe formy, nazywane również górami stołowymi, są pozostałością płaskowyżu zbudowanego z warstw prekambryjskiego piaskowca, które kiedyś pokrywały granitową płytę pomiędzy dorzeczem Amazonki i Orinoko, od wybrzeża Atlantyku po Rio Negro. Z biegiem czasu płaskowyż ulegał erozji, pozostawiając samotne szczyty tepui.
Imponujące skalne wieże wyrastają nawet na 1000 metrów ponad poziom otaczającej je równiny pokrytej dżunglą. Oprócz wysokości te dwa siedliska różnią się także pod względem temperatury, siły wiatru i intensywności nasłonecznienia. Niektóre ze szczytów tepui przez większą część roku spowite są chmurami, utrzymującymi stały poziom wilgotności i zaciemnienia. Ich ściany są niemal pionowe – kilometrowej wysokości skalisty klif stanowi barierę bardzo trudną do pokonania dla większości zwierząt, utrudnia także rozsiewanie się roślin, wyznaczając wyraźną granicę między płaskowyżem na szczycie a dnem doliny. Bariera ta jest też trudna do pokonania dla człowieka, szczególnie bez specjalistycznego sprzętu, dlatego też wiele z tepui to nadal dziewicze miejsca, których nie dotknęła ludzka stopa.
Największe skupisko tepui w Wenezueli znajduje się w Canaima National Park – szóstym co do wielkości parku narodowym na świecie (liczy sobie 3 miliony hektarów), wpisanym przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa. Znajduje się tam ponad 150 szczytów, około 300 wodospadów, jezior i sieć drobnych rzek, lasów i sawann, rozciągających się niczym zielone morze z których wiele rzek bierze swój początek właśnie z gór stołowych. Fascynujący świat Parku Narodowego Canaima łączy ze sobą magię i rzeczywistość, ukształtowany przez zapierające dech w piersiach góry Tepui.
Natura bardzo hojnie obdarzyła to miejsce, dzięki temu można tu znaleźć różne rodzaje roślin, zwierząt (czasem endemicznych), a także Pemonów, tubylców z własną kulturą, folklorem i starożytnymi korzeniami. Warto wspomnieć, iż pierwsi podróżnicy, którzy zobaczyli wodospad Salto Angel, tylko od roku 1990 zrobili z niego jeden z największych dziewiczych celów turystycznych na świecie.
Ze względu na swoje niezwykłe piękno i unikalne warunki przyrodnicze Wenezuela jest coraz bardziej popularnym miejscem wypraw surwiwalowych.

https://www.youtube.com/watch?v=_2YPMPn5-MI,
https://www.youtube.com/watch?v=u1c4SEB_iRM, i inne

Pytanie konkursowe: Podaj tytuł powieści Arthur’a Conan Doyle’a dla którego Tepui Roraima była inspiracją tematyczną
Rozwiązanie konkursu: Tytuł powieści – Zaginiony świat.
Nagrodę pieniężna w wysokości 50 zł w gotówce wylosowała pani Gajewska Inga z Wrocławia – Gratulujemy!
Po spełnieniu regulaminowych kryteriów może otrzymać nagrodę, w innym przypadku nagrodę otrzyma kolejno wylosowana osoba rezerwowa.

Odpowiedzi można kierować: za pomocą poczty elektronicznej – konkursy.antyklika@bielsko.net.pl lub listownie na adres siedziby Stowarzyszenia – 43-300 Bielsko-Biała ul. Traugutta 23, do dnia 20 kwietnia 2018r. Zwycięzca wyłoniony drogą losowania otrzyma nagrodę w wysokości 50 zł lub równoważny bon towarowy.


Regulamin konkursu fotograficznego

Archiwum konkursów:

Copyright © 2018 „ANTYKLIKA”
Projekt i wykonanie: whiteghost