Stowarzyszenie aktywnych społecznie

„ANTYKLIKA”

Krótka relacja z podróży p. Dari Frisch promem do Szwecji.

Wygrana w konkursie Stowarzyszenia umożliwiła mi spełnienie jednego z wieloletnich marzeń, a mianowicie – rejsu promem za polską granicę. Miałam przyjemność podróżować na trasie Gdynia-Karlskrona-Gdynia. Oprócz oczywistych atrakcji w postaci fantastycznych widoków z pokładu słonecznego promu, podczas rejsu przewidziano sporo innych rozrywek. Wyruszyliśmy z Gdyni o godz. 21.00, przemiły głos kapitana statku oznajmił nam początek podróży. Wieczorem przewidziano zabawę taneczną oraz koncert muzyki na żywo. Można było również dokonać ciekawych zakupów w pokładowym sklepie, gdzie dostępne były m.in. kosmetyki w dobrej cenie, pamiątki oraz szwedzkie słodycze. 🙂 Nad ranem podziwialiśmy zjawiskowy wschód słońca. Na promie znajdowały się restauracje, bary, kawiarnia, strefa SPA oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Ok.9:00 następnego dnia dopłynęliśmy do portu w Karlskronie, a już od 7:00 zaobserwowaliśmy pierwsze szkierowe wysepki w Szwecji. Oprócz Polaków na statku spotkaliśmy Szwedów, Duńczyków, Niemców i reprezentantów nacji wschodniej Europy.:) Podczas drogi powrotnej przewidziano quizy i zagadki z nagrodami dla uczestników rejsu oraz loterię. Mnie najbardziej urzekła muzyka gitarowa grana w barze przez bardzo sympatycznego pana. Wspaniała pogoda umożliwiała opalanie na najwyższej kondygnacji statku.
Składam ogromne podziękowania Stowarzyszeniu za możliwość zdobycia cudownych wspomnień, z którymi będę podróżować przez dalsze życie. 🙂
Zachęcam do brania udziału w konkursach. Gwarantuję, że warto!

Informuję, że dotarła do mnie nagroda w postaci zwrotu kosztów podróży.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję!

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za nagrodę.
Daria Frisch Lisewo

Karlskrona czyli „Korona Karola” powstała na mocy rozkazu królewskiego z roku 1680 na 33 wyspach. Miasto było od początku uzależnione od marynarki wojennej i kiedy po licznych niepowodzeniach na początku XIX wieku Szwecja przyjęła politykę neutralności, w Karlskronie nastąpiła stagnacja. Właśnie dzięki temu miasto może pochwalić się tyloma zabytkami a plan miasta nie został zmieniony od momentu zatwierdzenia go przez króla w XVII wieku. Jako zaprojektowany i zbudowany od podstaw historyczny port wojenny Karlskrona jest wyjątkowy na skalę światową. To właśnie zadecydowało o wpisaniu jej w 1998 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 „ANTYKLIKA”
Projekt i wykonanie: whiteghost