Stowarzyszenie aktywnych społecznie

„ANTYKLIKA”

Relacja z podróży Pana Janusza


W konkursie nr 85 wygrałem  nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł. Przeznaczyłem ją  na dofinansowanie wyjazdu do Egiptu. Przebywałem w Hurghadzie a  nagrodę wykorzystałem na opłacenie wycieczki fakultatywnej do Kairu. Zobaczenie tych słynnych piramid i Sfinksa było moim marzeniem. Dzięki wygranej moje marzenie zostało zrealizowane.

Do Kairu wyjechaliśmy autokarem w nocy, aby o 8 rano być już na miejscu. Zwiedzanie zaczęliśmy od muzeum egipskiego (Muzeum Kairskie jest największym muzeum sztuki egipskiej na świecie). Jest tam wiele wspaniałych eksponatów m. in. wyposażenia z grobowca faraona Tutanchamona. Następnie udaliśmy się do Gizy obejrzeć piramidy i Sfinksa. Widok jest niesamowity. Piramidy naprawdę robią wrażenie. Oczywiście była również przejażdżka na wielbłądzie. Dziwne uczucie, cały czas miałem wrażenie że zaraz spadnę z tego wielbłąda bo się bardzo bujał na boki. Ale to było tylko takie wrażenie osoby która pierwszy raz w życiu siedziała na wielbłądzie. Wielbłąd jest bardzo miłym i ciekawym zwierzakiem. Kolejnym punktem zwiedzania był rejs łodzią po Nilu. I tu  zostałem niemiło zaskoczony. Nil jest bardzo, bardzo brudny. Widok płynących śmieci jest smutny.
Za to widoki, uśmiechy i serdeczność Egipcjan potrafią poprawić humor. A całe to zwiedzanie odbywało się w palącym słońcu (nawet żartowaliśmy że temperatura wynosi 70 stopni w cieniu, tak było gorąco). Ale było warto. Niesamowite wrażenia i widoki na zawsze zapamiętam.

Dziękuje Stowarzyszeniu „Antyklika” za spełnianie marzeń.
Janusz Dołoszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 „ANTYKLIKA”
Projekt i wykonanie: whiteghost